Murtaza Kemal Sunal

Kemal Sunal

Murtaza Kemal Sunal. Kemal sunal 10 kasım 1944 yılında istanbulda doğup 3 temmuz 2000 yılında kalp krizi nedeniyle istanbulda vefat etmiştir. Usta sanatçı kemal sunalın oğlu ali sunalın sunduğu güldür güldür adlı programda bir vatandaş kemal sunal ile yaşadığı anısını anlattıvatandaşın anısı kemal sunal.

Kemal Sunal Namideger Sabanimiz
Kemal Sunal Namideger Sabanimiz

1957 senesinde dünyaya gelen gül sunal türk sinema ve televizyon tarihinin efsane ismi merhum kemal sunalın eşidir. Romanın ana kahramanıdır. Duvar 11 kasım 1944 yılında dünyaya gelen kemal sunal rol aldığı ilk film olan tatlı dillimden 1972 bu yana hepimizi güldürmeye devam ediyorbugüne kadar onun filmlerini defalarca izledik büründüğü karakteri sevdik repliklerini ve gülüşünü kendi aramızda taklit edip durduk.

çocukluk yıllarını küçükpazarda geçiren sunal okul hayatına mimar sinan ilkokulu nda başlayarak vefa lisesi nden mezun olmuştur.

Kemal sunalın cemil sunal ve cengiz sunal adında iki kardeşi vardır. Bir muhacirin şahsında dürüstlüğü ve iyi insan olmayı anlatan bir roman olması açısından önemlidir. Kemal sunal 11 kasım 1944 yılında malatya da doğdu. Annesi ev hanımı babası mustafa sunal migrosta işçiydi.